Předobjednávkový prodej přes e-shop Merch4U

V rámci našich služeb nabízíme řešení, které z vaší strany nevyžaduje žádný počáteční finanční vklad, může generovat zisk, a také fungovat jako zajímavá součást marketingu. Navíc nemusíte disponovat vlastním e-shopem.

Celý model funguje přes e-shop Merch4U formou předobjednávek. V reálu to znamená, že my nic dopředu nevyrábíme a vy tedy předem nic neplatíte. Stanovíme společně pouze deadline předobjednávek (například za měsíc od spuštění prodeje) a teprve na základě počtů objednaných kusů od koncových zákazníků začíná výroba. Po dokončení výroby (po cca 14 dnech) sami rozesíláme produkty na adresy udané zákazníky.

Tento proces je velmi ekonomický, jelikož se nedrží sklad a vyrábí se opravdu jen to, co je objednáno koncovými zákazníky a je již jimi zaplaceno. Jedinou podmínkou je minimum 20 tisků jednoho designu, který se ale dá rozdělit mezi různé typy textilu - například část na trika a část na mikiny. Pokud by náhodou počet předobjednávek přesto nepřekročil tyto nízké počty, je potřeba, abyste zbytek do tohoto počtu doplatili, tzn. dokoupili produkty například pro sebe, lidi kolem sebe apod.

Upozorňujeme, že si zakládáme především na vysoké kvalitě textilu a jeho zpracování, které docílíme právě objednávkou od 20 kusů. Rozhodně se tedy nejedná o kusovou výrobu, kde se běžně používá méně kvalitní textil a pouze digitální potisk, který nemá zdaleka takovou kvalitu a trvanlivost jako tzv. flexi-sítotisk, který používáme my.

Další výhodou celého modelu je prezentace skrze produktové vizualizace, kdy se design aplikuje na produktové i studiové fotky daného produktu v počítači. Díky tomu je možné nabízet v podstatě nekonečně mnoho různých barev a stylů textilu, ze kterých si koncový zákazník vybírá tu variantu, která se mu líbí nejvíce.

Po ukončení předobjednávek realizujeme výrobu a následně sami odbavujeme objednávky na adresy zákazníků. Vy se tedy o nic nestaráte a po ukončení “kampaně” nám fakturujete zisk ze všech objednávek.

Kompletní proces je vysvětlen v následujících bodech:

1. NÁVRH KOLEKCE A DOHODNUTÍ PODMÍNEK

 • Společně vybereme nejvhodnější textil - typy, střihy, barvy. Před schválením kolekce je případně možné objednat vzorky v ceně čistého textilu s doručením na vaší adresu. Vše můžeme probrat u nás v showroomu nebo se za vámi osobně zastavíme, abyste viděli vzorky produktů a možnosti aplikací grafiky.
 • Na základě vašich podkladů a představ připravíme věrné vizualizace produktů. Pro představu jak vaše kolekce bude vypadat v e-shopu se můžete kouknout například ZDE.
 • Dohodneme přesné obchodní podmínky včetně vhodné prodejní ceny konkrétních produktů. Zcela transparentně budete vědět kolik peněz z každého produktu (tedy rozdíl výrobní a prodejní ceny) půjde vám.
 • Jediné omezení je minimální počet 20 kusů na jeden motiv tisku, který ale může být použitý na více druhů produktů. U nášivek na kšiltovky nebo kulichy je minimum 30 kusů, u sublimačního potisku (např. nákrčníky, čelenky, roušky, ručníky, dresy apod.) začínáme už na 10 kusech. U ponožek je nejmenší počet 50 párů.

2. ZAHÁJENÍ PRODEJE

 • Produkty po vašem schválení nasadíme s vizualizacemi a podrobnými popisky na náš e-shop pod kategorií se jménem vašeho projektu a hlavičkou ve vašem designu. 
 • Součástí popisků produktů je upozornění na ukončení předobjednávek (např. za dva týdny či měsíc).

3. PROPAGACE PRODEJE

 • Vy skrze vaše kanály (facebook, instagram, newsletter, webové stránky, influenceři…) propagujete svou kolekci s odkazy na vaší kategorii na našem e-shopu. Doporučujeme například apelovat na vaše fanoušky, aby vás touto cestou podpořili apod.
 • Upozorňujete potenciální zákazníky na delší dobu dodání. Tedy aby počítali s tím, že jimi objednaný produkt dorazí za dobu předobjednávek (např. ty dva týdny či měsíc) plus dva týdny, kterou potřebujeme na výrobu a odeslání. 
 • Tato marketingová komunikace je čistě na vás, my do ní nijak nezasahujeme. Rádi ale samozřejmě nasdílíme na našich facebook a instagram profilech.

4.PŘEDOBJEDNÁVKY

 • Přes e-shop probíhají během domluvené doby předobjednávky. 
 • Zákazník platí kartou přímo na náš účet. 
 • Platba kartou je jediná možná, k ceně produktu se zákazníkovi přičítá předem určená tarifní cena za dopravu a balné. Druhou možností je osobní vyzvednutí na vámi určeném odběrovém místě.
 • Průběžně vás informujeme o stavu objednávek.

5. VÝROBA

 • Po ukončení předobjednávek realizujeme výrobu, která probíhá po dobu cca 14 dnů.
 • V případě, že je objednáno koncovými zákazníky méně než stanovený minimální počet k tiskovému motivu, nášivce, výšice atd., pak musíte doobjednat kusy, které vám do tohoto počtu chybí.

6. EXPEDICE A FAKTURACE

 • Do dvou týdnů od ukončení objednávek odesíláme produkty na adresy zákazníků, případně u zákazníků, kteří zvolili možnost osobního odběru, dodáme tyto produkty vám a vy realizujete předání. 
 • V tento moment nám vystavujete fakturu na čistý zisk (rozdíl výrobní a prodejní ceny) ze zakázky dle předem domluvených částek za jednotlivé produkty a my obratem danou částku proplácíme.

Vše je tedy pro vás bez rizika prodělkubez jakýchkoliv komplikací s logistikou a s kompletním servisem z naší strany. Jediné, co je na vás, je spolupráce při přípravě kolekce a především propagace samotného prodeje.

MODELOVÝ PŘÍPAD

Na eshop umístíte dva typy produktů - triko a mikinu s kapucí. Pro zjednodušení počítáme s cenami včetně DPH.

Pro triko společně stanovíme prodejní cenu 390 Kč, výrobní cena (cena, za kterou vám triko prodáváme) je například 180 Kč. Zisk po odečtení výrobních nákladů pro vás tedy bude 210 Kč. Mikina s kapucí bude v prodejní ceně 1 090 Kč a čistý zisk z ní je spočítán na 550 Kč.

V případě, že prodáte 10 triček a 10 mikin (součet je tedy minimum k jednomu tiskovému motivu), váš zisk, který nám po skončení prodeje nafakturujete, bude 210*10 = 2 100 Kč + 10*550 = 5 500 Kč, dohromady tedy 2 100 +  5 500 = 7 600 Kč.

V případě, že by se prodalo jen 5 triček a 5 mikin, budete muset zvolit variantu “dokoupení” 10 kusů, což mohou být jen trika. Tzn. že váš čistý zisk z pěti triček a pěti mikin je  210*5 + 550*5 = 3 800, dokupujete ale 10 trik ve výrobní ceně 180 Kč, tedy celkem 1 800 Kč. Finálně je tedy váš zisk 3 800 - 1 800 Kč = 2 000 Kč, ale zbude vám 10 triček extra. 

Tyto dva modely počítají se zcela minimálním úspěchem vaší kampaně. Předpokládáme, že se vám toto nestane a že naopak dojdete k výrazně vyšším počtům.

REKLAMACE A VRÁCENÍ ZBOŽÍ

Celý prodej funguje v souladu se zákonem, kde my jsme prodejci a obchodní vztah v rámci prodeje tedy vzniká pouze mezi koncovým zákazníkem a námi. Případné reklamace nebo vrácení zboží tedy řešíme my. 

V případě vrácení zboží (odstoupení od smlouvy ze strany zákazníka) danou objednávku nepočítáme do celkového souhrnu k finálnímu vyúčtování.

KONTAKTUJTE NÁS

Pokud vás tato nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@merch4u.cz nebo na telefonních číslech 777 557 324 (Marek Sochor) nebo 777 671 036 (Martin Večerka).